معرفی افزونه‌ وردپرسی all in one seo pack

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

چکیده مقاله

مدیر هر وب سایت یا وبمستری در این تلاش است که رتبه خوبی در موتور‌های جستجو داشته باشد. پس طبیعی است که به هر طریقی مانند تبلیغات یا یک استراژی طولانی مدت بخواهند در کلمات کلیدی که مختص کسب و کار هر وب سایتی هستند، به صفحه اول یا رتبه اول گوگل برسد. اما استراتژی سئو و بهینه سازی وب سایت پروژه‌ یک روزه‌ای نیست.پس باید از قبل برای این موضوع فکر شده باشد.

افزونه‌ وردپرسی all in one seo pack

برای اینکه سئوی یک وب سایت وردپرسی را بهبود ببخشیم،برای این کار  روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از راه‌هایی که به سئو و بهینه سازی سایت کمک می‌کند استفاده از افزونه‌ای به نام all in one seo pack است. این افزونه نوشته و مقاله‌های شما را با توجه به کلمه‌های کلیدی موردنظرتان بهینه سازی می‌کند.

بیوگرافی افزونه وردپرسی all in one seo pack

افزونه all in one seo pack از سال 2007 با بیش از 50,000,000 دفعه دانلود، 2 میلیون بار نصب فعال و امتیاز 4.5 یکی از افزونه‌های محبوب برای سایت‌های وردپرسی است. از امکانات این افزونه می‌توان به سئو سایت، ساخت نقشه سایت، افزودن داده در وردپرس و … اشاره کرد.

دو روش مطمئن برای دانلود افزونه‌ها وجود دارد. 1- وارد بخش مدیریت وردپرسی خود شوید، بر روی افزونه‌ها و سپس بر روی افزودن کلیک نمایید و از مخزن وردپرس برای دانلود افزونه مورد نظر استفاده کنید. 2- وارد سایت اصلی وردپرس شوید و از آنجا افزونه مورد نظر خود را دانلود کنید. ما در این مقاله برای شما روش دوم را توضیح می‌دهیم. ابتدا برای دانلود این افزونه وارد سایت www.wordpress.org شوید. و روی گزینه Plugins کلیک کرده و اسم افزونه مورد نظر را داخل کادر Search Plugins(جستوجو افزونه ها) تایپ نمایید و افزونه مورد نظر خود را بیابید و دانلود نمایید.

لینک دانلود افزونه: https://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack

امکاناتی که این افزونه در اختیار شما می‌گذارد،شامل افزونه هایی مانند:

 • پشتیبانی از AMP گوگل
 • پشتیبانی از افزونه‌های فروشگاهی
 • ساخت نقشه سایت XML
 • پشتیبانی از گوگل آنالیتیکس وردپرس
 • امکان بهینه سازی عناوین صفحات
 • پشتیبانی از PHP
 • جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری در مطالب
 • امکان افزودن خودکار متاتگ در وردپرس و …

آموزش تنظیم افزونه وردپرسی all in one seo pack

بعد از نصب و فعال سازی افزونه all in one seo pack در قسمت تنظیمات این بخش می‌توانیم به دلخواه آن را سفارش سازی کنیم.

اولین قسمتی که در تنظیمات افزونه all in one seo pack وجود دارد تنظیمات اصلی است. گزینه اول Canonical URLs یا آدرس‌های استاندارد نام دارد. با فعال شدن این گزینه امکان استفاده از آدرس‌های استاندارد در وردپرس فراهم خواهد شد. در واقع اگر برای مقاله یا نوشته‌ای چند آدرس مختلف تولید شود، افزونه بهترین آدرس را شناسایی و انتخاب خواهد کرد. فعال بودن این گزینه بسیار مورد اهمیت و ضروری است.

 • گزینه بعدی No Pagination for Canonical URLs ( نداشتن شمارنده برای صفحات دارای آدرس‌های استاندارد) است. در واقع این گزینه کامل شده قسمت اول می‌باشد. یعنی با فعال بودن این گزینه صفحه بندی برای چنین آدرس‌هایی غیر فعال می‌شود. آکادمی سبک کار پیشنهاد می‌کند این گزینه حتما فعال باشد.
 • قسمت بعدی که در بخش تنظیمات کلی وجود دارد Use Original Title یا عنوان اصلی است. فعال بودن این گزینه امکان استفاده عنوان نوشته را در title مرورگر می‌دهد. بهتر است این گزینه غیر فعال باشد تا خودتان بتوانید دستی title صفحات وردپرس را تغییر دهید.
 • گزینه آخر که در این بخش قرار دارد Log important events یا ثبت رویدادها است. با استفاده از این گزینه امکان دسترسی سازنده به برخی اطلاعات سایت به فراهم می‌شود. براساس همین اطلاعات می‌توانید در رفع مشکلات افزونه کمک کنید. این گزینه اختیاری است و اگر تمایل نداشتید نیازی به فعال سازی آن نیست.

▼ دومین قسمتی که در تنظیمات افزونه all in one seo pack وجود دارد تنظیمات صفحه اصلی است. گزینه اول عنوان صفحه اصلی نام دارد. در این گزینه می‌توانید عنوان جدایی از عنوان سایت که در تنظیمات وردپرس قرار دارد وارد کنید. تا برای صفحه اصلی از این عنوان استفاده شود.

 • گزینه دوم توضیحات صفحه اصلی نام دارد. در این قسمت هم مانند گزینه اول، می‌توانید توضیحات دلخواه برای صفحه اصلی سایت استفاده کنید.
 • گزینه سوم بکاربردن صفحه ثابت بجای برگه اصلی نام دارد. فعال بودن این گزینه این امکان را به شما می‌دهد که یکی از برگه‌هایی که در تنظیمات وردپرس مشخص می‌شود، به عنوان صفحه اصلی در نظر گرفته می‌شود.

▼ قسمت بعدی در تنظیمات افزونه وردپرسی all in one seo pack تنظیمات عنوان است. در این قسمت می‌توانید عنوان صفحه مرورگر را در صفحه های مختلف وردپرس شخصی سازی کنید.

▼ قسمت بعدی در تنظیمات افزونه وردپرسی all in one seo pack تنظیمات نوع محتوا است. گزینه‌ای که در این قسمت قرار دارد SEO on only these Content Types یا سئو فقط برای این نوع نوشته نام دارد. در این گزینه می‌توانید امکان استفاده از سئو را برای بخش‌های مختلف شخصی سازی کنید.

▼ قسمت بعدی که در تنظیمات افزونه وردپرسیall in one seo pack وجود دارد تنظیمات نمایش است. گزینه‌ای که در این قسمت قرار دارد، Show Column Labels for Custom Post Types یا نمایش انواع برچسب‌های ستون برای انواع سفارشی سازی نوشته است. با فعال کردن گزینه‌های مختلف آن می‌توانید در هر پست امکان استفاده از آن‌ها را داشته باشید. نمونه آنها برچسب‌ها، ستون‌ها و … میباشند.

▼ قسمت بعدی که در تنظیمات افزونه وردپرسی all in one seo pack وجود دارد تایید وب مستر است. اولین گزینه Google Search Console یا گوگل سرچ کنسول نام دارد. با وارد کردن کد کنسولی گوگل در این قسمت، می‌توانید از امکاناتی که افزونه گوگل وب مستر در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید.

 • گزینه‌های بعدی این قسمت نیز به همین ترتیب است و با وارد کردن کد مورد نظر می‌توانید از امکانات افزونه مربوطه استفاده کنید.

▼ قسمت بعدی تنظیمات افزونه وردپرسیall in one seo pack، تنظیمات Noindex است. گزینه اول این بخش پیش فرض Noindex یا Default to Noindex است. با استفاده از این گزینه می‌توانید صفحاتی که دوست ندارید گوگل آن‌ها را ایندکس کند مشخص کنید. گزینه Default to Nofllow هم صفحاتی را که می‌خواهید نوفالو باشند، تعیین می‌کنید  و همینطور به ترتیب با فعال کردن گزینه‌ها می‌توانید قسمت‌های مختلف را Noindex کنید.

قسمت بعدی تنظیمات افزونه وردپرسی all in one seo pack، تنظیمات پیشرفته است. اولین گزینه که در این قسمت قرار دارد Autogenerate Descriptions یا تولید خودکار توضیحات است. با فعال کردن این گزینه توضیحات متا برای برگه‌ها، نوشته‌ها و غیره به صورت خودکار تولید می‌شود. می‌توانید برای محتوای نوشته خود این کار را انجام دهید.

 • دومین گزینه که در این قسمت قرار دارد Remove Descriptions For Paginated Pages یا حذف توضیحات برای شمارنده صفحه است. با فعال کردن این گزینه توضیحات متا از صفحه شمارنده غیر فعال می‌شود.
 • سومین گزینه در این قسمت، Never Shorten Long Descriptions یا هرگز توضیحات بلند را کوتاه نکنید نام دارد. همین طور که از نام این گزینه پیدا است با فعال شدن این قسمت اگر توضیحاتی بلند یا طولانی بودند، کوتاه نشوند.
 • گزینه چهارم که در تنظیمات Noindex قرار دارد Unprotect Post Meta Fields یا محافظت نشده از متا نام دارد. با فعال شدن این گزینه محافظت از توضیحات متای نوشته شده غیر فعال می‌شود.

▼ قسمت بعدی که در تنظیمات افزونه all in one seo pack وجود دارد تنظیمات کلمات کلیدی است. در این قسمت گزینه Use Keywords قرار دارد با فعال کردن این گزینه این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید از کلمات کلیدی متناسب استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از دسته بندی یا حتی برچسب‌ها هم به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید.

با ورود به قسمت تنظیمات عملکرد بخش جدیدی از افزونه وردپرسی all in one seo pack نمایش داده می‌شود. گزینه اول که در این قسمت دیده می‌شود افزایش محدودیت حافظه است. این گزینه امکان استفاده از افزایش محدودیت حافظه php را به شما می‌دهد. تا بتوانید در صورت بروز مشکل از این قسمت آن را برطرف کنید.

 • گزینه دوم افزایش زمان اجرا نام دارد. با استفاده از این گزینه می‌توانید زمان اجرای کدهای PHP را تغییر بدهید. این قسمت زمانی برای شما کاربرد دارد که با خطای time out روبرو می‌شوید.
 • گزینه سومی که در این بخش قرار دارد Force Rewrites یا بازنویسی اجباری است. با فعال شدن این گزینه این امکان داده می‌شود تا عناوین نوشته شما بازنویسی شود.

▼ با ورود به بخش مدیریت قابلیت‌ها می‌توانید به قابلیت‌های افزونه all in one seo pack مانند نقشه سایت، robots.txt و … دسترسی داشته باشید و این قابلیت‌ها را فعال کنید. برای استفاده از هر کدام می‌توانید روی دکمه Activate کلیک کنید.

سخن پایانی :

پس اگر بخواهیم برای اینکه سئوی یک وب سایت وردپرسی را بهبود ببخشیم، روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین روش برای اینکار استفاده از افزونه وردپرسی all in one seo pack است.

امیدواریم آموزش افزونه وردپرسی all in one seo pack در وب سایت آکادمی سبک کار مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در سایت

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:120)

ورود کاربران سایت