چگونه یک کسب‌وکار را به عنوان یک نوجوان شروع کنیم – قسمت چهارم

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

چکیده مقاله

در این قسمت از مقاله به نحوه رشد یک کسب و کار کوچک می‌پردازیم. هر کسب و کاری بعد از مدتی باید به فکر رشد و ارتقای خود باشد. با ما همراه باشید

گام چهارم – کار خودتان را ارتقا دهید

رشد کسب و کار

1 – طرح کسب و کار خود را رسم کنید

بوم مدل کسب و کار

اگر قصد دارید کسب‌ و کار خود را ارتقا دهید، باید یک برنامه برای خود داشته باشید. با استفاده از آنچه در مرحله تحقیق یاد گرفتید، یک برنامه کاری ایجاد کنید، که یک شرح کتبی از آینده کسب‌ و کار شما است، سندی که به شما می‌گوید چه برنامه‌ای دارید و چگونه می‌خواهید آن را انجام دهید. یک برنامه کسب‌ و کار نه تنها به شما کمک می‌کند تمرکز کنید، بلکه به عنوان یک ابزار ارزشمند برای رشد کسب‌ و کار شما عمل می‌کند.

  • تمام مواد خود را از مرحله تحقیق جمع‌آوری کنید، از جمله اطلاعات مربوط به مخاطب هدف خود و بازار.
  • از منابع آنلاین برای نوشتن طرح کسب و کار کمک بگیرید.

2 – کسب و کار خود را ثبت کنید

ثبت شرکت

از آنجا که کسب‌ و کار شما به رشد خود ادامه می‌دهد و بیش از یک سرگرمی می‌شود، ممکن است لازم باشد که آن را ثبت کنید. علاوه بر این، برای اینکه کسب‌ و کار خود را به طور قانونی اداره کنید، مجوزهای دولتی خاصی وجود دارد و به شما اجازه خواهد داد که این کار را به دست آورید. به کمک والدین، قیم قانونی و یا بزرگ‌سال قابل‌اعتماد دیگر پرس و جو کنید که آیا کسب‌ و کار شما در واقع باید ثبت شود یا خیر. البته توصیه می‌کنم در ابتدای کار دنبال ثبت شرکت نروید زیرا مباحث مالیات خیلی پیچیده است و باعث کند شدن رشد کسب و کار شما می‌شود.

قبل از ثبت کسب‌ و کار خود، باید مشخص کنید که در کدام یکی از دسته‌های زیر هستید:

  • یک شرکت
  • یک سازمان غیر انتفاعی
  • یک شرکت با مسئولیت محدود

بهتر است وکیل استخدام کنید تا به شما کمک کند جنبه قانونی کسب‌ و کار شما را انجام دهد، اما به یاد داشته باشید که وضعیت مالی خود را قبل از انجام این کار در نظر بگیرید و یا پدر و یا سرپرست خود را در این فرآیند دخیل کنید.

ضمناً همانطور که گفتم این کار را زمانی انجام دهید که کسب و کار شما قدری رشد کرده و نیاز به استخدام افراد و سایر موارد دارید.

3 – یک موقعیت برای کسب‌ و کار خود انتخاب کنید

موقعیت مکانی کسب و کار

این روزها، کسب و کارها را می توان از هر جایی شروع کرد. برخی از کسب و کارها را می توان در خانه اجرا کرد در حالی که برخی دیگر به یک مکان فیزیکی خارج از منزل نیاز دارند تا به خوبی اجرا شود.

در نظر بگیرید که چه چیزی برای کسب‌ و کار شما بهتر عمل می‌کند، با توجه به مخاطب هدف تان، همچنین به مسائل مالی خود توجه داشته باشید.

اگر یک مکان فیزیکی لازم است، باید مکانی را انتخاب کنید که به مخاطب هدف نزدیک باشد. شما ممکن است بخواهید از فضایی استفاده کنید که یا آزاد بوده و یا کم‌هزینه باشد، در آغاز کسب‌ و کار هزینه خود را کم کنید.

می‌توانید از فضاهای اشتراکی استفاده کنید. فضای اشتراکی به صاحبان کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند که سود بیشتری کسب کنند و رشد بهتری را داشته باشند. اگر نمی‌دانید فضاهای اشتراکی را از کجا پیدا کنید کافی است در گوگل جستجو کنید دفتر کار اشتراکی، نتایج بسیاری را خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *