چطور در خانه کسب درآمد کنیم؟

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

چکیده مقاله

احتمالا از این همه دوره آموزشی کلاهبرداری که ادعا می کنند در خانه کسب درآمد کنید خسته شده اید، پس تا پایان این مقاله با من همراه باشید تا راه درست کسب درآمد در خانه را به شما نشان دهم. راستی بعد از خواندن مقاله نظر ارزشمندتان را نیز ثبت کنید.

کسب درآمد در خانه به صورت پاره وقت

فریلنسری

برای وب سایتهای فریلنسری کار کنید

چندین وب سایت وجود دارند که حاضرند برای انجام کارهایی توسط شما هزینه پرداخت کنند. از تایپ و ترجمه گرفته، تا تدوین ویدئو و طراحی سایت و غیره. این مورد می تواند یک راه بسیار عالی برای شروع کسب درآمد از خانه است.

 • ممکن است مبالع این سایتها پایین باشد اما برای شروع می تواند مناسب باشد. پس حتما امتحان کنید.
ولاگری - بلاگری

کسب درآمد از تبلیغات

یک وب سایت یا پیج اینستاگرام راه اندازی کنید. محتوای جذاب تولید کنید. مخاطبین را سرگرم کنید و بعد از رسیدن به حد مناسبی از مخاطبین و دنبال کننده ها از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید.

به این کار اصطلاحاً ولاگری می گویند. می توانید ویدئوهایی از سبک زندگی خودتان تولید کنید و آن را در پیج اینستاگرام یا وب سایت خودتان قرار دهید.

 • برای اینکه موضوع جذابی را پیدا کنید و در آن فعالیت کنید کافیست در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید، یا دنبال مواردی که در دنیا ترند هستند بگردید. در اینستاگرام دنبال پیج های پربازدید بگردید.
نگهداری حیوانات خانگی

از حیوانات خانگی اطرافیان نگهداری کنید

اگر مکان مناسبی داشته باشید، می توانید از پیاده روی با سگ ها و حیوانات اهلی کسب درآمد کنید. افراد زیادی وجود دارند که قصد مسافرت دارند و نمی توانند به هر دلیلی حیوان خانگی خود را همراه خود ببرند. شما می توانید از این حیوانات در خانه خود نگهداری کنید و کسب درآمد کنید.

 • برای اینکه شناخته شوید می توانید در اینستاگرام فعالیت کنید، از نگهداری حیوانات سایرین در پیج خودتان ویدئو قرار دهید تا افراد دیگر نیز جذب شوند. حتی می توانید در پیج افرادی که سرشناس هستید تبلیغ دهید و خود را معرفی کنید.
مراقبت از منزل

از خانه های مردم مراقبت کنید

خیلی ها هستند که می خواهند به مسافرت بروند ولی دغدغه خانه خود را دارند، گلهایی که در خانه دارند، یا حتی امنیت خانه شان برایشان مهم است. شما می توانید از این طریق کسب درآمد کنید. از طریق کانالهای رایگان تبلیغاتی مثل دیوار، شیپور و حتی پیج اینستاگرام خدمات خود را به دیگران معرفی کنید.

 • با کار کردن برای افرادی که می شناسید شروع کنید، مانند دوستان، اقوام. ابتدا باید خدمات خود را به دیگران بشناسانید، سپس می توانید از طریق آنلاین هم سفارش بگیرید و بعد از مدتی خواهید دید که فرصت گرفتن سفارش جدید را نخواهید داشت.
 • حتی شما می توانید زمانی که در خانه دیگران هستید از روشهای دیگر نیز همزمان کسب درآمد داشته باشید.
فروش لوازم دست دوم

لوازم دست دوم دیگران را بفروشید

می توانید لوازم دست دوم دیگران را برای آنها بفروشید، یا حتی از آنها با مبلغ پایین بخرید و بصورت آنلاین بفروشید. حتی ممکن است کالاهایی بصورت رایگان نیز در اختیار شما قرار بگیرد و با کمی تعمیر و دست به روی آنها کشیدن می توانید به قیمت خوبی بفروشید.

می توانید این کار را از دوستان، اعضای خانواده و اقوام خود شروع کنید. به آنها بگویید چه چیزی در خانه دارند که نیازی به آن ندارند و می خواهند از شر آن خلاص شوند.

 • به ناخواسته های خودتان نیز نگاه کنید. ببینید چقدر کتاب، اسباب بازی یا هر چیز دیگری در خانه دارید که قابل فروش هستند. شاید فکر کنید که اینها را کسی نمی خرد ولی خیلی ها هستند که می خواهند برای فرزندشان اسباب بازی تهیه کنند ولی پول تهیه اسباب بازی نو را ندارند. پس دست به کار شوید.
 • سعی کنید از سایت هایی که بصورت رایگان امکان فروش کالای دست دوم را برای شما فراهم می کنند شروع کنید و سپس در اینستاگرام یک صفحه راه اندازی کنید. حتی می توانید سایت خودتان را نیز بعد از معروف شدن راه اندازی کنید.

از طریق عکاسی کسب درآمد کنید

سایت های زیادی هستند که عکس های با کیفیت را خریداری می کنند و به دیگران میفروشند. می توانید از این طریق نیز کسب درآمد کنید. در مقاله ای جداگانه کاملا به این موضوع پرداختیم. اگر تمایل داشتید این مقاله را مطالعه کنید.

چطور عکاس فریلنسر شویم؟

چطور عکاس فریلنسر شویم؟

در این مقاله کامل توضیح داده شده چطور می توانید از طریق عکاسی کسب درآمد کنید.

مقاله بنویسید

اگر دست به نوشتن شما خوب است و می توانید خیلی سریع مقاله های خوبی بنویسید این مورد نیز می تواند برای شما کسب درآمد خوبی داشته باشد. در این باره نیز یک مقاله کامل منتشر کردیم که می توانید مطالعه کنید.

چطور-یک-نویسنده-فریلنسر--شویم؟

چطور نویسنده فریلنسر شویم؟

در این مقاله کامل توضیح داده شده چطور می توانید از طریق نویسندگی کسب درآمد کنید.


شغل تمام وقت در خانه

دستیار مجازی

دستیار مجازی شوید

با دستیاری که برای یک یا چند نفر به صورت آنلاین و از راه دور کار می کنید می توانید از خانه کسب درآمد کنید. شغل شما شامل وظافی است که دستیاران یا منشی شرکت ها در یک دفتر انجام می دهند. تعداد زیادی از کارفرمایان برای انجام کارهایی مانند تایپ اسناد، گرفتن تماس و ارسال ایمیل های بازاریابی برای مشتریان، دستیاران نیمه وقت استخدام می کنند.

نویسندگی

نویسنده فریلنسر شوید

شاید بگویید خب نویسنده مقاله هم همان نویسنده فریلنسر است دیگر. اما باید خدمتتان عرض کنم که منظورم از نویسنده فریلنسر یک شغل تمام وقت اما در خانه است. اگر نویسنده خوبی هستید خیلی از شرکت ها و وب سایت ها دنبال شما هستند. اما فقط نویسندگی خالی کافی نیست شما باید مهارت های مکملی از قبیل سئو را نیز یاد بگیرید تا مقالاتی که سئوی آنها کامل رعایت شده بنویسید.

همچنین می توانید از طریق راه اندازی یک وب سایت و نوشتن مقالات و جذب مخاطب کسب درآمد کنید. یا برای شخص دیگری که وبلاگ دارد بنویسید و هر ماه درآمد ثابتی دریافت کنید. حتی می توانید از طریق نوشتن کتاب الکترونیکی یا نویسنده شبح شوید.

نویسنده شبح به کسی می گویند که برای فرد معروفی که خودش قادر نیست کتاب بنویسد یا فرصت آن را ندارد کتاب می نویسد و در انتها به نام آن فرد کتاب چاپ خواهد شد.

تایپ ده انگشتی

رونویسی کنید

شاید عنوان این شغل کمی خنده دار به نظر برسد، اما افراد زیادی نیاز به دیجیتالی شدن برخی نوشته های خود دارند. این شغل در واقع همان تایپ کردن است. شما می توانید از این طریق نیز به راحتی و در منزل خود کسب درآمد کنید.

با رشد چشمگیر دوربین موبایل ها شما دیگر نیازی به حضور در محل کارفرمای خود برای تحویل گرفتن برگه هایی که باید تایپ کنید ندارید. کافیست به مشتری خود بگویید از برگه ها عکس بگیرد و برای شما ارسال کند و شما خیلی راحت می توانید از روی عکسها تایپ مورد نظر را انجام دهید.

شاید اینطور بنظر برسد که درآمد این شغل کم است، اما بعد از مدتی خواهید دید که درآمد بسیار زیادی نصیب شما خواهد شد. فقط باید روی مهارت تایپ ده انگشتی خود کار کنید و بتوانید سریع تایپ کنید که البته این نیازمند صرف زمان و انرژی است و یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

گرافیست

گرافیست یا طراح وب شوید

با گسترش روز افزون وب سایت ها نیاز به افرادی که امور گرافیکی سایت ها را انجام دهند به شدت لمس می شود. برای این شغل ها باید مهارت های مورد نیاز را بیاموزید. می توانید از دوره رایگان طراحی بنر تبلیغاتی شروع کنید. برای طراحی وب باید زبان های برنامه نویسی مربوطه را یاد بگیرید. برای یادگیری زبان های برنامه نویسی مورد نیاز می توانید سراغ وب سایت W3Schools بروید.

یادتان نرود باید مدام خودتان را به روز نگه دارید. آموزش ندیدن در این روزها یعنی نابودی در کسب و کار.

نوشتن مقالات دانشگاهی

مقالات دانشگاهی بنویسید

افراد زیادی از دانش آموزان دوره متوسطه گرفته تا افرادی که در دوره دکترا مشغول به تحصیل هستند، نیازمند مقالاتی هستند که ارائه کنند. شما می توانید برای این افراد کار کنید و کسب درآمد کنید. اگر نویسنده خوبی هستید و علاقه مند یادگیری در موضوعات مختلف هستید، نوشتن مقالات مدرسه و دانشگاه دیگران می تواند راهی عالی برای کسب درآمد باشد. شرکت های زیادی وجود دارند که این خدمات را ارئه می دهند که می توانید برای آنها نیز کار کنید.

 • از نظر قانونی هیچ مشکلی برای کار شما وجود ندارد، اما برای مشتریان شما شاید خیلی توجیهی ندارد که مقاله آنها را فرد دیگری بنویسد. اگر با این قضیه مشکلی ندارید می توانید وارد این شغل شوید.
مهندس نرم افزار

مهندس نرم افزار شوید

این شغلی است که از شما خواسته می شود نرم افزارهای سیستم را نصب یا اصلاح کنید. این کار به مهارت بالایی در زمینه نرم افزار نیاز دارد. اگر اطلاعات خوبی در این زمینه دارید می توانید وارد این شغل شوید.

یکی از بزرگترین دغدغه افراد زمانی که سیستم آنها دچار مشکل می شود این است که چطور سیستم عامل (ویندوز، مکینتاش، لینوکس) را تعویض کنند بدون اینکه اطلاعاتشان از بین برود. پس این دغدغه را برطرف کنید و کسب درآمد کنید.

مشاوره مالی

مراقب پول دیگران باشید

اسم این شغل ممکن است مشاور مالی، حسابدار، حسابرس، دستیار مالیاتی باشد. مردم از اینکه چطور پول خود را سرمایه گذاری کنند و آن را مدیریت کنند اطلاعی ندارند و علاقه ای هم به آن ندارند. اگر در این زمینه اطلاعات خوبی دارید یا علاقه مند هستید می توانید وارد این شغل شوید.

مترجمی زبان

مترجم شوید

اگر به بیش از یک زبان به راحتی صحبت می کنید، این موقعیت استثنایی است. شما می توانید به راحتی به ترجمه اسناد، وب سایت ها، کتاب ها و سایر آثار مکتوب به هر زبانی که صحبت می کنید کار کنید. شما باید تسلط کامل روی زبان مورد نظر داشته باشید. اینکه زبان خاصی در دوران دانشگاه یا مدرسه یاد گرفته اید کافی نیست.

مراقبت از کودکان

مراقب کودکان شوید

اگر شما مادر خانه دار هستید، می توانید علاوه بر فرزندان خود، چند فرزند دیگر نیز در خانه خود نگهداری کنید. برای این کار شما باید مبلغی که هزینه نگهداری (غذا، اسباب بازی و غیره) آنها است را بررسی و در دستمزد خودتان لحاظ کنید.

 • فقط یادتان باشد اگر به کودکان علاقه مند هستید و فرصت بازی با آنها را دارید وارد این شغل شوید.
برگزاری وبینار

معلم شوید

اگر شرایط و مهارت لازم را دارید، می توانید بصورت آنلاین در موسسات آموزشی و مدارس و دانشگاه‌های آنلاین تدریس کنید. با توجه به شرایط حاضر بسیاری از افراد به آموزش آنلاین رو آورده اند و این فرصت بی نظیری برای فعالیت در این زمینه است.


راه اندازی شغل خانگی

استعدادیابی

مهارتی را که دارید و می تواند به شغل خانگی تبدیل شود را شناسایی کنید

همه مشاعل را نمی توان از خانه انجام داد، پس نقاط قوت و تجربه خود را بررسی و یادداشت کنید و ببینید که کدام یک از این موارد را می توانید در خانه و خانواده خود انجامش دهید.

 • بررسی کنید که چه مقدار پول برای کسب درآمد نیاز دارید تا زندگی راحتی داشته باشید. منظورم این است که هدفتان از کسب درآمد دقیقاً چه مبلغی در ماه است؟ آیا می خواهید فقط هزینه سربار و هزینه اولیه زندگی شما را مانند قبوض برق و آب و تلفن و … را پوشش دهد. پس این مورد را کامل بررسی و برای خودتان مشخص کنید.
 • اگر تحهیزات یا ابزاری برای راه اندازی شغل خانگی خود نیاز دارید، تعیین کنید. دانستن اینکه چه ابزاری مورد نیاز شماست می تواند در شفاف سازی رقم مورد نیاز شما در ماه به شما کمک کند. ممکن است برای کارهایتان نیاز به کامپیوتر و یا نرم افزار خاصی که نیاز به خریدن آن داشته باشید وجود داشته باشد. یا ممکن است شغل مورد نظر شما خیاطی باشد و نیاز به چرخ خیاطی داشته باشید ولی هم اکنون ندارید.
 • تصمیم بگیرید که آیا نیاز به کمک فرد دیگری هم دارید یا خیر. اگر نیاز به فرد دیگری هم وجود داشته باشد باید هزینه های آن شخص را نیز لحاظ کنید. مثلا اگر شما بخواهید شرکت نقاشی ساختمان راه اندازی کنید و دفتر آن در منزل شما باشد شما نیاز به چند کارگر دارید.
 • فضای خاصی از خانه را پیدا کنید که بتوانید از آنجا به عنوان دفتر کار خود استفاده کنید. زیرا شما نیاز به تفکیک کار و زندگی خود دارید. ممکن است بخواهید فاکتورها و مدارک دیگری را نیز بایگانی کنید. مهم نیست این فضا کجای خانه باشد فقط مهم است که مشخص کنید آنجا میز کار شماست.
برنامه ریزی

یاد بگیرید که چطور باید برنامه ریزی کنید

اگر اهل برنامه ریزی و سازماندهی کارهای خود نیستید در این شغل با مشکل مواجه خواهید شد. برای تمرکز روی کار خود نیاز به برنامه کاری برای خودتان دارید. در غیر اینصورت هم از زندگی و هم از کار خود می مانید.

 • می توانید از دفتر برنامه ریزی برای این کار استفاده کنید. قرار ملاقات، پروژه ها، سفارشات و سایر مواردی که نیاز به یادآوری دارید در دفتر خود وارد کنید. یا می توانید از گوشی موبایل خود نیز برای این کار استفاده کنید که اگر با تکنولوژی میانه خوبی ندارید گزینه اول برای شما بهتر است.
 • زمانی از روز که قرار است کار کنید را برای خودتان مشخص کنید. اگر مادر خانه دار هستید و فرزندان شما صبح به مدرسه می روند، آن زمان بهترین ساعات کاری شما خواهد بود. زیرا می توانید با تمرکز کامل و بدون سر و صدا کار کنید. پس کار عمیق را یاد بگیرید و در آن زمان فقط مشغول کار اصلی خود شوید.
 • یک سیستم بایگانی برای خودتان بسازید. اگر سر و کار شما با کامپیوتر است می توانید در کامپیوتر خود این کار را انجام دهید. اگر فعالیت شما فیزیکی است می توانید فایل های سه یا چهار کشو داشته باشید و هر طبقه را به مورد خاصی اختصاص دهید. مثلا طبقه اول فاکتورهایی که برای مشتریانتان صادر کرده اید، طبقه دوم اطلاعات مشتریانی که سفارشاتشان با موفقیت تحویل داده شد و …
 • یک سیستم برای صدور فاکتور داشته باشید. می توانید از نرم افزارهای رایگان یا غیر رایگانی که وجود دارد استفاده کنید. دقت کنید که نرم افزاری که انتخاب می کنید امکان بایگانی و جستجو بین فاکتورها را نیز داشته باشد که اگر زمانی خواستید در فاکتورهای قدیمی چیزی را جستجو و پیدا کنید دردسر زیادی نداشته باشید.
رشد کسب و کار

دائماً کسب و کار خود را ارتقا دهید و به دنبال مشتری باشید

حتی اگر چندین مشتری دارید باید شرکت خود را تقویت کنید. دائماً باید در حال رشد کسب و کار خود باشید و دنبال مشتریهای جدید باشید.

 • در شبکه های اجتماعی و سایت خودتان از فعالیتتان فیلم بگیرید و قرار دهید. در حوزه فعالیت خودتان مقاله بنویسید و روی سایت خود منتشر کنید. زمانی که می خواهید محصول مشتریتان را برایش ارسال کنید از روند ارسال فیلم بگیرید و در اینستاگرام استوری کنید.
 • حتما برای خودتان کارت ویزیت طراحی و چاپ کنید. وقتی جایی رفتید که می توانند جزو مشتریان شما شوند از کارت ویزیت خودتان به آنها بدهید تا در صورت لزوم بتوانند شما را پیدا کنند.
 • شبکه سازی را فراموش نکنید. تا می توانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید و خدمات خود را به گوش آنها برسانید.
 • هر جایی که امکان معرفی کسب و کار خودتان را دارید این کار را انجام دهید. از پلتفرمهای آنلاین رایگان و حتی غیر رایگان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *