برگزاری حرفه‌ای و رایگان وبینار

(0 نظر)
99,000 تومان

وبینار چیست؟

وبینار یکی از پدیده‌های بسیار اثرگذار در دنیای بازاریابی اینترنتی و همچنین تدریس است. وبینار در واقع سمیناری است که از طریق وب برگزار می‌شود. اگر خیلی ساده به تعریف وبینار بپردازیم، مدرس پشت لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود می‌نشیند و از طریق میکروفن و وب‌کم به صورت زنده محتوای خود را ارائه می‌دهد حتی می‌تواند صفحه تصویر کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارد. شرکت‌کنندگان وبینار هم می‌توانند به صورت زنده صدای سخنران را بشنوند و همچنین تصویر سخنران یا صفحه کامپیوتر او را ببینند. البته از آنجایی که بسیاری از وبینارها محتوای آموزش دارند، مدرس ترجیح می‌دهد از پاورپوینت استفاده کند؛ در این صورت مخاطب صدا را می شنود و همچنین روی صفحه کامپیوتر یا موبایل خود پاورپوینت سخنران را می‌بیند.

______________________________________________

سایت

آیا برای برگزاری وبینار لازم است سایت داشته باشم؟

خیر. لازم نیست سایت داشته باشید. شما از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس وبینار، اکانت ماهانه یا سالانه می‌خرید و سپس وبینار در سایت آن‌ها برگزار می‌شود. لینکی اختصاصی در اختیار شما قرار داده می‌شود تا به شرکت‌کنندگان وبینارتان بدهید. آن‌ها با مراجعه به آن لینک می‌توانند در کلاس آنلاین شرکت کنند. شما هم با نام کاربری خود وارد همان صفحه می‌شوید و به عنوان سخنران، ارائه خود را شروع می‌کنید. کار به همین سادگی است!

______________________________________________

سرعت اینترنت

برای برگزاری وبینار سرعت اینترنت ما چقدر باید باشد؟

اگر فقط بخواهید پاورپوینت خود را نمایش دهید و مخاطبان صدای شما را بشنوند، معمولا سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه کافی است. البته توجه کنید که سرعت آپلود شما باید این مقدار باشد. سرعت دانلود خیلی اهمیت ندارد. البته اگر بخواهید شرکت‌کنندگان تصویر زنده شما را هم ببیند مسلما به سرعت‌های بالاتری در حد ۱ تا ۵ مگابیت بر ثانیه نیاز دارید و با سرعت آپلود ۵ مگابیت می‌توانید فیلم خود را به صورت HD منتشر کنید.

______________________________________________

شرکت‌کنندگان من برای شرکت در وبینار، سرعت اینترنت‌شان چقدر باید باشد؟

برای شرکت در وبینار سرعتی در حد ۱ مگابیت بر ثانیه می‌تواند کافی باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا با وجود سرعت بالای اینترنت من، بارها دچار قطعی شدم. پاسخ آن است که پایداری خط اینترنت شما بسیار اهمیت دارد؛ مثلا ممکن است سرعت شما ۱۰ مگابیت است ولی اینترنت شما مرتب قطع و وصل می‌شود. مشکل دیگر می‌تواند از طرف برگزارکننده باشد. اگر برگزارکننده دچار مشکل شود مسلما ما هم با مشکل مواجه خواهید شد. معمولا اینترنت ADSL پایداری بیشتری دارد و بهتر است از آن استفاده شود.

______________________________________________

برای برگزاری وبینار به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای برگزاری وبینار به روشی که به شما توضیح خواهم داد به یک لپ تاپ یا کامپیوتر یا حتی فقط یک گوشی نیاز خواهید داشت ولی توصیه می‌کنم از لپ تاپ استفاده کنید. البته اگر لپ تاپ ندارید اصلا نگران نباشید من راهی جایگزین به شما ارائه خواهم داد.

______________________________________________

شرکت‌کنندگان من، برای شرکت در وبینار به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟

شرکت کنندگان نیاز به هیچ تجهیزات خاصی ندارند فقط کافیست دستگاهی که مرورگری برای مشاهده سایت مورد نظر را داشته باشد دارا باشند. با لپ تاپ، کامپیوتر خانگی، موبایل، تبلت و هر دستگاه دیگری می‌توان در این نوع وبینار شرکت کرد.

 

ویژگی‌های دوره

  • درس 21
  • آزمون‌ها 0
  • زمان 1 ساعت
  • سطح دوره همه سطوح
  • زبان فارسی
  • دانشجو 16
  • گواهینامه خیر
  • ارزیابی بله

نظرات

میانگین رتبه ها

0
0 رتبه

جزئیات رتبه ها

5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

لیست دانشجویان

نظر ارزشمندتان را ثبت کنید