افزونه فرم ساز Contact Form 7

در این مقاله چه می‌خوانیم؟

چکیده مقاله

افزونه Contact Form 7(فرم تماس7) در وردپرس

یکی از ساده ترین روش های ارتباط کاربران با مدیر سایت استفاده از افزونه فرم تماس وردپرس می باشد. با استفاده از افزونه فرم تماس وردپرس به راحتی می توان یک صفحه تماس با ما به وردپرس اضافه نمود. ساده ترین فرم تماس با ما معمولا شامل یک فرم ساده با چند فیلد می باشد. یک فرم با فیلدهایی شامل عنوان، ایمیل و نام فرستنده و متن پیام می توانند ساده ترین فرم تماس وردپرس را تشکیل دهند. فرم تماس با ما در وردپرس ممکن است در انواع پیشچیده تر شامل دریافت اطلاعاتی برای سفارش کار، پشتیبانی یا هر مورد دیگری شود. برای نمونه به فرم تماس آکادمی سبک کار در صفحه تماس با ما دقت نمایید. این یکی از ساده ترین فرم های ساخته شده با افزونه فرم تماس 7 می باشد. 

معرفی افزونه Contact Form 7 وردپرس

افزونه فرم تماس 7 فارسی بدون شک بهترین افزونه فرم تماس وردپرس می باشد. دانلود افزونه Contact Form 7 از 5 میلیون نصب در مخزن وردپرس عبور کرده است. با این آمار محبوبترین افزونه تماس با ما وردپرس همین Contact Form 7 فارسی می باشد. پیش از آموزش کار با Contact Form 7 به معرفی ویژگی های این افزونه فارسی می پردازیم.

ویژگی های افزونه Contact Form 7

  • اضافه کردن فرم تماس به وردپرس به سادگی
  • ارسال پیام ها از طریق ایمیل
  • امکان ساخت و مدیریت چندین فرم تماس مختلف
  • امکان شخصی سازی فرم ها با HTML
  • امکان شخصی سازی ایمیل ها
  • پشتیبانی از تکنولوژی Ajax
  • پشتیبانی از CAPTCHA
  • پشتیبانی از AKISMET
  • ترجمه شده به زبان های مختلف از جمله زبان فارسی

دانلود فرم تماس 7 فارسی

پیش از آموزش کار با Contact Form 7 باید افزونه را دانلود و نصب نمایید. افزونه فرم تماس 7 یک افزونه رایگان وردپرسی می باشد. برای دانلود افزونه Contact Form 7، افزونه فرم تماس وردپرس مثل سایر دیگر افزونه ها به سایت وردپرس مراجعه نمایید.

لینک دانلود افزونه:https://wordpress.org/plugins/contact-form-7/

آموزش کار با Contact Form 7

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، منوی جدیدی به نام فرم تماس در پیشخوان وردپرس نشان داده می شود. با کلیک بر روی این منو صفحه ای مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

در این صفحه می توانید تمام فرم های تماس ساخته شده با این افزونه را مشاهده کرده و آنها را مدیریت کنید. به محض نصب و فعال سازی افزونه Contact Form 7 یک فرم تماس پیش فرض به نام “فرم تماس 1” ساخته می شود. شما می توانید این فرم را ویرایش کرده و آن را در نوشته ها و برگه های وردپرس وارد کنید.

همراه با فرم تماس یک کد کوتاه نیز در اختیار شما قرار گرفته است. برای وارد کردن فرم تماس به نوشته یا برگه وردپرس کافی است این کد کوتاه را کپی کرده و در نوشته یا برگه مورد نظر خود وارد کنید.

همچنین با استفاده از افزونه Contact Form 7 می توانید یک فرم تماس جدید بسازید. نحوه ساخت فرم تماس جدید با ویرایش فرم تماس موجود مشابه یکدیگر است. در ادامه آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک فرم تماس جدید با افزونه Contact Form 7 بسازید

برای ساخت فرم تماس جدید در پیشخوان وردپرس روی قسمت فرم تماس رفته و روی دکمه افزودن جدید کلیک کنید.

همچنین می توانید در صفحه فرم های تماس روی دکمه “افزودن جدید” کلیک کنید.

سازنده فرم تماس با ما به صورت زیر باز می شود.

برای فرم تماس خود یک نام بگذارید. این نام تنها برای بخش مدیریتی و پیدا کردن آسان فرم های تماس است و در فرانت اند سایت ظاهر نمی شود.

در این صفحه چند تب مختلف وجود دارد که در این قسمت از آموزش افزونه Contact Form 7 به بررسی تب های مختلف آن می پردازیم.

ساخت فرم

در تب فرم یک ویرایشگر کد قرار دارد که به صورت پیش فرض شامل فیلدهای نام، ایمیل، موضوع، پیام و دکمه ارسال می باشد.

اگر بخواهید فیلدهای دیگری به فرم خود اضافه کنید می توانید از تگ هایی که در قسمت بالای فرم قرار داده شده است استفاده کنید. مانند شماره تلفن، ناحیه متنی، چک باکس ها و موارد دیگر. فیلد ها براساس زبان برنامه نویسی HTML نوشته شده اند.

به عنوان مثال اگر بخواهید فیلد تلفن را بعد از ایمیل قرار دهید باید ابتدا روی لیبل تلفن کلیک کنید.

پنجره ای برای شما باز می شود که مربوط به تنظیمات فیلد شماره تلفن است.

نوع زمینه: اگر گزینه “زمینه الزامی” را تیک بزنید، پر کردن این فیلد الزامی شده و کاربر تا وقتی که شماره تلفن اش را وارد نکند نمی تواند فرم را ارسال نماید.

نام: قسمت نام مربوط به نام فیلد است که می توانید یک نام دلخواه مانند your-phone-number برای آن انتخاب کنید.

مقدار پیش فرض: اگر قسمت مقدار پیش فرض را پر کنید در فیلد شماره تلفن فرم، مقداری که وارد کرده اید به صورت پیش فرض قرار می گیرد.

اگر باکس “این متن به عنوان نگهدارنده در زمینه استفاده می شود” را فعال کنید، به محض کلیک کردن کاربر مقدار پیش فرض پاک می شود.

اگر با CSS آشنایی دارید می توانید برای قسمت id و class نامی انتخاب کرده و در فایل style.css یا در مسیر نمایش » سفارشی سازی، در استایل فرم تغییراتی ایجاد کنید.

سپس بر روی دکمه “گذاشتن برچسب” کلیک کنید.

اگر می خواهید فیلد شما عنوان داشته باشد باید برای آن لیبل بگذارید. به این صورت که در صفحه ویرایشگر فرم، تگ باز و بسته لیبل <label></label> را تایپ کرده و عنوان و فیلد تلفن را میان آن قرار دهید. صفحه فرم شما به صورت زیر خواهد شد.

آموزش تنظیمات ایمیل در افزونه Contact Form 7

فرم تماس 7 به شما امکان می دهد قالب های ایمیل را ویرایش کنید. شما می توانید هم متن پیام و هم فیلد های هدر پیام را ویرایش کنید و همچنین می توانید HTML ایمیل را مدیریت نمایید

هر فیلد اضافی که به فرم تماس خود اضافه می کنید به صورت خودکار در تنظیمات قالب اعلان ایمیل بازتاب نمی شود. بنابراین پس از اتمام شخصی سازی فرم ، به تب ایمیل بروید.

قالب ایمیلی که پس از ارسال یک فرم تماس برای شما ارسال می شود به صورت فوق است.

فیلدهای “به”، “از طرف” و “موضوع” فیلدهای اصلی و ضروری هدر پیام هستند و شما می توانید تگ های ایمیل را در هر جایی از این فیلدها قرار دهید.

توجه داشته باشید که تگ های فرم و تگ های ایمیل متفاوت از یکدیگر هستند. به عنوان مثال می توانید از تگ [text* your-name] در فرم و از تگ [your-name] در ایمیل استفاده کنید. هر کدام سینتکس متفاوتی دارند.

در قسمت “به”، صحت آدرس ایمیل را بررسی کنید. تمام ایمیل های مربوط به فرم های تماس به آدرس ایمیلی که در این قسمت قرار دارد، ارسال می شوند. (فرم تماس 7 به طور پیش فرض ایمیلی که به وب سایت شما لینک داده شده است را اضافه می کند).

به قسمت “محتوای پیام” اسکرول کنید و تگ های اضافی که در قسمت فرم اضافه کرده بودید را در این قسمت نیز اضافه کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید که وقتی ایمیل را از طریق فرم تماس خود دریافت می کنید، تمام اطلاعاتی که از فرستنده خواسته بودید را نمایش می دهد.

ایمیل (2) یک قالب ایمیل اضافی است که اغلب به عنوان یک پاسخ دهنده خودکار استفاده می شود، اما می توانید برای هر منظور دیگری نیز از آن استفاده کنید. ایمیل (2) فقط هنگامی ارسال می شود که ایمیل اصلی با موفقیت ارسال شده باشد.

در پایین قسمت ایمیل بخش ایمیل۲ را فعال کنید و ایمیل مورد نظر خود را وارد کنید.

در اینجا نیز ایمیلی که می خواهید پیامها به آن ارسال شود را در کادر قرمز تصویر بالا قرار دهید.

در افزونه Contact Form 7 می توانید متن پیام هایی که برای کاربر پس از ارسال فرم فرستاده می شود را سفارشی سازی کنید

آموزش سفارشی سازی پیام ها در افزونه Contact Form 7

این بخش شامل سفارشی سازی پیام‌هایی است که کاربر می‌تواند مشاهده کند مانند پیام های خطا یا موفق بودن ارسال پیام. شما می‌توانید این پیام‌ها را به دلخواه خود ویرایش یا فارسی‌سازی کنید.

تنظیمات اضافی افزونه Contact Form 7

اگر به کدنویسی و css مسلط هستید، در این بخش می‌توانید یک سری تنظیمات یا ویژگی‌هایی به فرم تماس با ما در وردپرس اضافه کنید.

حالا که تنظیمات را انجام داده اید روی دکمه ذخیره (save) کلیک کنید. به محض کلیک کردن پیامی حاوی شورت کد برای شما نشان داده می شود. شورت کد داده شده را کپی کنید.

اضافه کردن فرم تماس با ما توسط افزونه contact form 7 در یک صفحه

حال که فرم تماس با ما توسط افزونه contact form 7 را تنظیم کرده اید زمان آن فرارسیده است که آن را در یک صفحه قرار دهید. اگر شورت کد را در مرحله قبل کپی نکرده اید می توانید به بخش فرم‌های تماس بروید و از آنجا شورت‌‌کد فرم‌ تماسی که ساخته‌اید را کپی کنید:

سپس باید یا یک برگه جدید باز کرده یا یکی از صفحاتی که نیاز به فرم تماس با ما دارد را به حالت ویرایش باز کنید. شورت کد کپی شده را در این صفحه قرار دهید.

حال می تواند برگه خود را انتشار دهید. فرمی که در صفحه ظاهر می شود به شکل زیر خواهد بود.

اگر ایمیل‌ها را در اسپم ایمیل خود مشاهده کردید، ایمیل دریافتی را یک بار no spam کنید تا دفعات بعدی در inbox آنها را دریافت کنید.

امیدواریم با آکادمی سبک کار بتوانید وردپرس را با راحت ترین روش ها یاد بگیرید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *